photo_2017-11-20_08-44-08

برخی از افراد از لاغری بیش از اندازه صورت خود ناراضی هستند و همواره به دنبال روش هایی برای رفع لاغری صورت خود هستند. اما برخی دیگر از چاقی صورت خود رنج می برند و به دنبال لاغر کردن صورت چاق خود هستند. چاق بودن گونه‌ ها برای کودکان بسیار زیبا و نشانه جوانی و شادابی آنهاست. با افزایش سن، چربی‌ گونه ‌ها به تدریج از بین می ‌رود، اما وقتی این اتفاق نیفتد و چربی‌ ها باقی بمانند، چربی اضافی گونه ‌ها (که به آن چربی باکال گفته می‌شود) می ‌تواند باعث پف‌ کردگی صورت شود. این پف‌، باعث چاق به نظر رسیدن چهره افراد می ‌شود. هر چند گاهی ممکن است غبغب یا چاقی در سایر نقاط صورت باعث چاق نشان داده شدن صورت شده باشد.

دلایل چاقی صورت:

• اختلالات پزشکی متعددی وجود دارند که می ‌توانند باعث چاقی صورت شوند.

کم‌ کاری تیروئید یکی از متداول‌ ترین اختلالاتی است که باعث چاقی صورت می ‌شود. وقتی که بدن دچار کمبود هورمون تیروئید شود، وزن فرد به سرعت افزایش می ‌یابد و صورت یکی از مناطقی است که تحت تاثیر افزایش وزن قرار می‌ گیرد و چاق می ‌شود. بیماری ‌های دیگری که می‌ توانند منجر به چاقی صورت شوند عبارتند از: بیماری ‌های کلیوی، عفونت‌ های سینوسی و واکنش ‌های آلرژیک به برخی داروهای خاص.
• یکی از شایع ‌ترین دلایل چاقی و پف ‌کردگی صورت،‌ کم شدن آب بدن است. اگر بدن دچار کمبود آب شود، تا جایی که بتواند آب بدن را ذخیره می ‌کند و این منجر به پف‌ کردن صورت می ‌شود.

• کمبود ویتامین‌ها

و مواد مغذی ضروری در بدن نیز می ‌تواند باعث ایجاد یک صورت پف کرده شود. علاوه بر این مصرف بیش از حد محصولاتی که حاوی کربوهیدرات و یا نمک هستند، می‌ تواند منجر به پف‌ کردگی صورت شود.
• هر چیزی که با الکل ساخته شده باشد می‌ تواند باعث چاقی صورت شود.الکل بدن را کم آب می‌ کند و به بدن فشار وارد می ‌کند تا در مناطقی که امکان آن وجود دارد(ازجمله در صورت)، مقدار زیادی آب ذخیره کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد