cearem-dore-cheshm

پوست دور چشم :

پوست دور چشم ده مرتبه نازکتر از پوست صورت است. با بالا رفتن سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و به خاطر تخریب کلاژن ها، نازکتر می شود. این موضوع می تواند به خاطر قرارگیری در معرض آفتاب، سیگار کشیدن و سایر عوامل محیطی تشدید شود. پوست در حد فاصل بین چشم ها مدام در حال حرکت است. تنها پلک زدن روزانه باعث ایجاد ۱۰۰۰۰حرکت در روز می شود.
ایجاد تغییر در پوست دور چشم می تواند تاثیرات عملکردی، آرایشی و روانی به همراه داشته باشد و از آنجا که چشم ها نقطه کانونی صورت به شمار می روند، پف کردگی، برآمدگی و چین و چروک نه تنها در بینایی تاثیر می گذارد بلکه می تواند ظاهری خسته و ناراحت به صورت دهد. خندیدن، دست مالیدن، تنگ کردن چشم و استرس می تواند به گوشه بیرونی چشم ها اثر بگذارد.
مراقبت از پوست دور چشم فرآیندی حساس است. این ناحیه پوست به دلیل نازکتر بودن نه تنها اولین جایی است که علایم پیری را روی خود نشان می دهد، بلکه از بقیه قسمت های پوست حساس تر هم هست. محصولاتی که حاوی ترکیبات ملایم هستند که ظاهر چروک را خفیف تر کرده و مقدار قابل توجه ای ویتامین و آنتی اکسیدان در خود دارند، انتخاب هایی عالی هستند.

ترکیبات مناسب کرم دور چشم:

آلفا هیدروکسی اسیدها، لایه بردارهای متداول پوست هستند که گاهی به آن ها AHA گفته می شود. AHA به خاطر توانایی هیدروسکوپیک (جمع کنندگی آب)، به عنوان یک مرطوب کننده عالی هم عمل می کنند. تنها محصولاتی که حاوی مقدار کم فرمول AHA هستند باید روی ناحیه حساس دور چشم استفاده شوند. علاوه بر AHA، سایر ترکیبات مثل مرطوب کننده ها، ویتامین هایی که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و عصاره های گیاهی برای مراقبت از پوست دور چشم اهمیت دارند.
ویتامین هایی که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشند، شامل ویتامینA، Bکمپلکس، C ،D و بتاکاروتندر، پوست ناحیه اطراف چشم را در مقابل تخریبات ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. آلودگی هوا، نور خورشید، سیگار و دود، مقدار زیاد الکل و استرس های روزانه می تواند موجب تحریک تولید رادیکال های آزاد شود. آنتی اکسیدان ها قبل از این که رادیکال های آزاد بخواهند سلول های سالم پوست را تخریب کنند، آن ها را از بین می برند.
مرطوب کننده ها مثل سدیم هیالورون به کاهش خطوط ظریف روی پوست که به خاطر کم آبی پوست ایجاد می شود، کمک می کند. سدیم هیالورونات موثرترین نگهدارنده آب است و قدرت نگه داری آب به میزان هزار برابر وزن مولکولی خود را داراست. عصاره های گیاهی و لیپوزوم ها شامل بابونه، گل گندم و لسیتین، قرمزی و تورم پوست را کاهش داده و پوست راشاداب و جوان می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد