photo_2017-12-09_09-33-25

منظور از پاکسازی پوست،

تخلیه کومدون ‌ها (جوش‌ های سرسیاه یا سرسفید بدون التهاب در آکنه) به روش مکانیکی است که روش درمانی کمکی در درمان کومدون‌ها ی مقاوم به درمان‌ های دیگر است.

کومدون‌ ها به دو نوع سرباز یا سرسیاه و سربسته یا سرسفید تقسیم می‌ شوند. تخلیه جوش ‌های سرسیاه راحت ‌تر است، چون دهانه مجرای فولیکول مو بازتر و محتویات کومدون که حاوی سلول ‌‌های لایه شاخی، چربی مترشحه از غدد چربی پوست و نوعی باکتری است، راحت‌ تر خارج می ‌شود. در کومدون ‌های سرسفید باید قبل از تخلیه به کمک لانست یا سرسوزن استریل، دهانه فولیکول را باز کرد. در هر دو حالت از وسیله‌ ای به نام تخلیه‌ کننده کومدون استفاده می ‌شود که با فشار به اطراف ضایعه، باعث تخلیه محتویات آن می‌ شود.

در تخلیه کومدون ها باید سطح پوست و وسایل مورد استفاده در پاکسازی کاملا استریل باشند

و در هنگام تخلیه کومدون باید فشار به طور صحیح و یکنواخت به کل ضایعه وارد شود، در غیر این صورت مجرای فولیکول پاره می ‌شود و محتویات کومدون به داخل قسمت میانی پوست (درم) ریخته و سبب افزایش التهاب می ‌شود. و مهم تر آن که قبل از هر چیز باید کومدون به درستی از سایر ضایعه‌ های پوستی مشابه افتراق داده و سپس اقدام به درمان شود.

گاهی منظوراز پاکسازی، بیشتر رفع لایه شاخی پوست یا همان لایه ‌برداری با استفاده از مواد ساینده یا ماسک‌ های مختلف است. گاهی نیز منظور خارج کردن ضایعه‌ هایی به نام تریکواستازیس اسپینولوز است. این ضایعه ‌ها در واقع موهای کرکی هستند که در دسته ‌های چندتایی از یک مجرای مو خارج شده‌ اند و بیشتر روی بینی، گونه‌ ها و چانه‌ متمرکز هستند. تخلیه این ضایعه ‌ها نقش موقت در درمان دارد، زیرا پس از مدت کوتاهی مجدد این موها می رویند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد