photo_2018-01-08_09-44-49

آبرسانی پوست

از آن اقدام هایی است که در زیبایی و سلامت پوست نقش اساسی دارد. به خصوص در پاییز و زمستان که پوست بیش از هر زمان دیگری خشک می شود. پوست همه افراد به این مرطوب کننده نیاز دارد اما متاسفانه این تصور غلط جا افتاده است که پوست های چرب و مستعد آکنه نیازی به مرطوب کننده ندارد، اما باید بدانید پوستی که به درستی آبرسانی نشده است کاملا مستعد آکنه می شود. همچنین بر روی پوست بدون آب و رطوبت خیلی زود چروک ها و خطوط پیری ظاهر می شوند.

در این فصل سال گاهی خشکی پوست بدن نیز آزاردهنده می شود

و باید فکری به حال آن کرد. افراد با پوست های خشک بهتر است از لوسیون های روغنی برای بدن شان استفاده کنند، این لوسیون ها را می توان به راحتی روی سراسر بدن پخش کرد و ضمن آبرسانی پوست، روغن موجود در آن ها نیز مانع از دست رفتن آب بدن می شود. البته روی برچسب لوسیون را حتما نگاه کنید تا درون آن الکل وجود نداشته باشد، چون الکل پوست های خشک را خشک تر می کند.

هنگام خرید مرطوب کننده نخستین کاری که باید بکنید

خواندن برچسب آن است، به همین دلیل دقت کنید که ۲ عبارت بدون چربی Oil Free و دارای پتنت غیرکمدون زا NonComedogenic حتما روی برچسب کرم مرطوب کننده نوشته شده باشد. در محصولات بدون چربی، روغن اضافی وجود ندارد و در نتیجه بعد از استفاده از آن ها روی پوستتان احساس سنگینی و چربی نمی کنید و محصولاتی هم که مواد کنترل کننده چربی پوست دارند، منافذ پوستی را مسدود نمی کنند و در نتیجه باعث ایجاد جوش نمی شوند.

مرطوب کننده ها

نقش آبرسانی به پوست را برعهده دارند. در واقع تبخیر آب از روی پوست را کند کرده و به پوست کمک می کنند آب خود را حفظ کند و میزان آب اپیدرم پوست را افزایش می دهند. همچنین با یک لایه محافظت کننده روی پوست را پوشانده در نتیجه شما احساس صافی و نرمی بیشتری روی پوستتان می کنید. به دنبال یک مرطوب کننده با پایه آب باشید، این نوع مرطوب کننده ها چربی نداشته و در نتیجه نقشی در افزایش چربی پوست شما ندارند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد