سن شروع مراقبت از پوست:

با گذر زمان تغییرات پوستی ما شکل می گیرد. در هر دوره از زندگی ما یک نوع نیاز به مراقبت پوست است. و این مراقبت به منظور رفع نیاز در آن می باشد.

هدف اصلی از مراقبت پوستی در هر دوره زندگی داشتن پوستی زیبا و جوان برای تمام عمر است.

رسیدن به این هدف مستلزم رعایت رژیم درست غذایی، ورزش منظم، ذهنی آرام و تفکری بر پایه سلامت زیستن و داشتن پوستی سالم است.

  • در سنین پایین مانند نوجوانی

  • از مهمترین زمان برای مراقبت از پوست و رفع مشکلاتی همچون بلوغ و هورمونی که تاثیر مستقیم بر پوست می گذارد، دارد.

استفاده از شوینده های مناسب- کرم های موضعی و مرطوب کننده و آبرسان های مناسب تجویزی است که متخصص پوست برای کنترل و درمان در این سن انجام می دهد. استفاده از ضد آفتاب در این سنین بسیار مهم است.

  • مراقبت پوست در دهه ۲۰ سالگی محافظت پوست خود به پایه احتمال داشتن آکنه پایدار است.

همچنین جلوگیری از ایجاد خطوط بر روی پوست صورت و پیری زودرس. شروع مراقبت در این سن با یک روش مناسب در زندگی است، برنامه غذایی سالم شامل سبزیجات و آب و مواد مغذی برای پوست استفاده از محصولات محافظت پوستی شامل پاک کننده فوم، رطوبت رسان، ضد آفتاب، کرم دور چشم مناسب، پاک کننده و کنترل کننده خطوط  صورت نام برد. علاوه بر آن استفاده از آنتی اکسیدان ها در این سن مانند ویتامین C و E پوست را درخشان نشان می دهد و از آسیب های محیط و رادیکال های آزاد محافظت می کند. اقدامات پیشگیرانه در این سن برای روشن کردن، مرطوب نگه داشتن پوست برای جلوگیری از نشانه های پیری زودتر پوست بسیار اهمیت دارد.

در دهه ۳۰ سالگی تجویز متخصص مراقبت پوستی برای ما استفاده از شوینده مناسب ضد آفتاب،  محصولات پیشگیری از افتادگی و چروک پوست و نیز مکمل های خوراکی را تجویز می کنند.

  • ضد آفتاب محصولی است

  • که در تمامی سنین و تمامی شرایط پوستی جزعی از تجویز متخصص پوست برای مراقبت پوست است.
  • از دهه ۴۰ به بعد، علاوه بر شوینده و ضد آفتاب به دلیل کاهش کلاژن سازی در بدن، استفاده از محصولات لیفتینگ وضد چروک مناسب پوست تجویز می شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد