raze-salamate-pust-min

راز سلامتی پوست:

زندگی روزمره و پر استرس سبب می‌ شود تا زمان کمتری را صرف مراقبت از پوست نمایید، در نتیجه پوست به تدریج نازکتر شده و چین و چروک های ریز پدیدار و بالاخره مویرگ های پوستی کاهش یافته و سبب شکنندگی و رنگ‌ پریدگی پوست می گردد. مراقبت صحیح از پوست، می‌ تواند از این اتفاقات پیشگیری نموده و یا این روند را به تاخیر بیاندازد.

• محافظت پوست در برابر نور خورشید:

یکی ازمهمترین روش های حفظ سلامت پوست، مراقبت پوست دربرابر نور خورشید است. در واقع اشعه ماورا بنفش عامل ایجاد بسیاری از مشکلات پوستی مانند چین و چروک، ‌کک و مک، ‌خشکی و ضخیم ‌شدن پوست و سرطان های پوستی است.

• عدم استفاده از دخانیات:

فرایند پیری پوست در افرادی که سیگار می کشند بسیار سریعتر اتفاق می افتد. سیگار سبب باریکی و کاهش خونرسانی در عروق سطحی و همچنین سبب کاهش اکسیژن و مواد غذایی پوست مانند ویتامین A می گردد که در نهایت الاستیسیتی و کلاژن ‌های پوستی را تخریب می نماید لذا چین و چروک خیلی زودتر نمایان می گردد.

• تمییز کردن پوست:

تمیزی پوست یکی از مهمترین نکات در حفظ سلامت و مراقبت پوستی است. برای شستشوی پوست باید از آب ملایم استفاده کرد و از شستشو با صابون های قوی خودداری کرد. استفاده از موادی که حاوی عطر یا رنگ خاصی است، سبب ایجاد حساسیت و قرمزی در پوست می گردد(به خصوص افرادی که پوستی حساس دارند). آرایش صورت را با پنبه و یا دستمال هایی نرم به همراه اوسرین و ژل های مخصوص پاک کنید. پس از شستشو باید صورت را به آرامی ‌خشک کرد و بلافاصله از کرم مرطوب کننده استفاده کرد.

• استفاده مکرر از نرم کننده ‌ها:

نرم کننده‌ ها کمک می کنند تا پوست لطافت و تاز‌گی خود را داشته ‌باشد، همچنین با پوشاندن سطح پوست سبب می گردد تا از تبخیر آب جلوگیری نموده و خشک شدن پوست با تاخیر صورت پذیرد.
بهترین نرم کننده برای پوست شما بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله نوع پوست، ‌سن و شرایط خاص دیگر مانند جوش ها و…..لذا بهترین روشی که می‌ توان نوع پوست خود را تشخیص دهید این است که اگر۲۰ دقیقه پس از حمام پوست شما حالتی خشکی به همراه کشیدگی داشت حتما به نرم کننده نیاز دارید. اگر پوست شما حساس است از محصولاتی استفاده نمایید که از رنگ و بوی کمتری در آن استفاده شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد