photo_2017-12-26_08-56-07

پوست بزرگ ‌ترین اندام بدن

و نخستین سد دفاعی ما در برابر عوامل بیماری ‌زا و آلودگی‌ ها محسوب می ‌شود و از این رو، محافظت از آن اهمیت ویژه ای دارد. با افزایش سن، پوست نیز به تدریج شادابی و انعطاف پذیری خود را از دست می ‌دهد، اما هر انتخاب ما می‌ تواند به طور بالقوه این اندام را در جهت مثبت یا منفی تحت تاثیر قرار دهد. اگر به خوبی از پوست خود مراقبت نکنید، خیلی زودتر از آن چه انتظار دارید با چین و چروک ‌ها و لکه ‌های پوستی مواجه می ‌شوید.

رادیکال‌های آزاد

به یک اتم یا گروهی از اتم‌ ها گفته می‌ شود که دارای الکترونی جفت نشده هستند. این الکترون هنگامی که الکترون دیگری را می ‌یابد آن را ربوده و رادیکال آزاد دیگری ایجاد می‌ کند و چرخه ‌ای شکل می‌ گیرد که می ‌تواند به بافت‌ ها آسیب وارد کند و التهاب و پیری زودرس را در پی دارد. برای مبارزه با رادیکال‌ های آزاد یک رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ‌ها و محافظت از پوست در برابر آلودگی و پرتوهای فرابنفش خورشید را فراموش نکنید.

کمبود خواب

نه تنها می‌ تواند بر عملکرد و بهره ‌وری شما تاثیرگذار باشد، بلکه بر پوست نیز تاثیر چشمگیری دارد. شکل‌ گیری خطوط و چین و چروک ‌ها روی پوست، به ویژه در ناحیه صورت، می ‌تواند از نتایج کمبود خواب باشد. کمبود خواب نه تنها می ‌تواند آثار منفی جدی بر خلق و خو، توانایی شناختی و تمرکز داشته باشد، بلکه روی ظاهر پوست و عزت نفس نیز تاثیرگذار است.

همه ما خورشید را دوست داریم،

اما مواجهه بیش از اندازه با آن برای پوست خوب نیست. در حقیقت، خورشید می‌ تواند یکی از بزرگ ‌ترین دلایل پدیدار شدن نشانه‌ های پیری زودرس پوست باشد. خوشبختانه لزومی ندارد برای پیشگیری از آسیب ‌های ناشی از نور خورشید خود را در مکانی تاریک زندانی کنید و برای خنثی کردن آثار آن اگر نمی ‌توانید بیش از اندازه در معرض آن قرار بگیرید می ‌توانید از محصولات ضد آفتاب استاندارد و مناسب پوست خود استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد