jelogiri-az-pirie-pust-min

هر آنچه مصرف می ‌کنید

می‌ تواند روی عملکرد تمامی اندام‌ های شما تاثیرگذار باشد و پوست به عنوان بزرگ‌ ترین اندام بدن نیز از این شرایط مستثنی نیست. یک رژیم غذایی سرشار از قندهای پالایش شده، کربوهیدارت ‌ها و چربی ‌های مضر می ‌تواند اثر التهابی بر پوست به همراه داشته باشد و ظاهری پژمرده و بی روح به آن ببخشد.
لایه برداری بیش از اندازه پوست می‌ تواند به ایجاد پارگی ‌های میکروسکوپی در فیبرهای الاستین و کلاژن منجر شود و در نهایت شکل‌ گیری خطوط و چین و چروک روی پوست را به همراه داشته باشد.

در دنیای پر مشغله امروز،

استرس بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان به نظر می ‌رسد. اما استرس بیش از اندازه می‌ تواند تاثیر چشمگیری روی پوست داشته باشد. هنگامی که در موقعیتی استرس ‌زا قرار می‌ گیریم، هورمون ‌های استرس در بدن ترشح می ‌شوند. میزان بیش از اندازه انتشار مواد شیمیایی استرس در بدن می‌ تواند تغییرات بیولوژیکی را ایجاد کند. افراد مبتلا به استرس مزمن دارای تلومرهای کوتاه ‌تر در DNA اند. هرچه تلومر کوتاه ‌تر باشد، سلول زودتر آسیب می‌ بیند یا می‌ میرد که این شرایط پیری بدن و پوست را تسریع می ‌کند.

پوست بزرگ‌ترین اندام بدن

و نخستین سد دفاعی ما در برابر عوامل بیماری ‌زا و آلودگی‌ ها محسوب می ‌شود و از این رو، محافظت از آن اهمیت ویژه ای دارد. با افزایش سن، پوست نیز به تدریج شادابی و انعطاف پذیری خود را از دست می ‌دهد، اما هر انتخاب ما می‌ تواند به طور بالقوه این اندام را در جهت مثبت یا منفی تحت تاثیر قرار دهد. اگر به خوبی از پوست خود مراقبت نکنید، خیلی زودتر از آن چه انتظار دارید با چین و چروک ‌ها و لکه ‌های پوستی مواجه می ‌شوید.

برای حفظ سلامت ریه‌ ها و پوست خود باید سیگار کشیدن را کنار بگذارید.

حدود چهار هزار ماده شیمیایی در سیگار وجود دارند که به فیبرهای الاستین و کلاژن موجود در پوست آسیب می ‌زنند و به شکل گیری چین و چروک و از دست رفتن شادابی پوست منجر می ‌شود. شکل گیری چین و چروک‌ ها در اطراف دهان مشهودتر است زیرا پک زدن مداوم به سیگار زمینه ساز آنها می‌شود. همچنین، نیکوتین موجب باریک شدن رگ‌ های خونی در نزدیکی لایه‌ های بیرونی پوست می ‌شود و از رسیدن مواد مغذی ضروری مانند اکسیژن و ویتامین A جلوگیری می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد