photo_2017-12-30_11-20-11

خشکی پوست

عارضه ‌ای شایع است و بسیاری از افراد برای رفع آن به انواع فرآورده‌ های بهداشتی پناه می ‌برند. برای جلوگیری از بروز چین و چروک پوست که از عوارض خشکی پوست است، بهتر است با روش ‌های علمی ‌مراقبت از پوست خشک و خشکی پوست آشنا شویم.
با بروز سرما و استفاده از وسایل گرمازا، رطوبت پوست کاهش پیدا می ‌کند و نهایتا به خشکی،‌ خارش و ترک خوردن پوست می ‌انجامد. این مسئله به خصوص در افرادی که زمینه آلرژی دارند شایع تر است، یعنی اگر فردی زمینه ‌ای از آسم تنفسی یا دینیت آلرژیک داشته باشد، در این صورت بیشتر مستعد ابتلا به اگزمای پوستی در فصل سرما خواهد بود.

خشکی پوست در قسمت‌ های مختلفی از بدن مثل دست ‌ها، پاها، ساق پا و شکم دیده می ‌شود. خشکی پوست که می ‌تواند به علت وراثت، افزایش سن و بیماری‌ ها رخ دهد، در فصل سرما بدتر می ‌شود. پوست شما به رطوبت کافی نیاز دارد تا نرم و صاف باقی بماند.

علل اصلی خشکی پوست عبارتند از:

۱- آب و هوا
۲- وسایل تهویه هوا و وسایل گرمازا
۳- حمام کردن با آب داغ
۴- نور خورشید
۵- درماتیت آتوپیک
۶- اختلالات تیروئید
۷- پسوریازیس

چند نکته در رابطه با درمان خشکی پوست:

۱- روزانه ۲ بار صبح و عصر پوست خود را تمییز و مرطوب کنید .
۲- رطوبت پوست خود را با استفاده از مرطوب کننده های طبیعی و گیاهی افزایش دهید مثل روغن های بدون رنگ ماهی یا کوسه و هم چنین گلیسیرین .
۳- روزانه ۵ تا ۱۰ بار و یا حداقل با هر وعده غذایی از میوه ها و سبزی های تازه استفاده کنید. استفاده از میوه هایی مثل موز و پرتقال برای درمان خشکی پوست بسیار مناسب است .
۴- برای درمان خشکی پوست از ماسکی استفاده کنید که روی پوست مرطوب بماند. مطمئن شوید ماسک شما تا زمانیکه روی پوستتان است شروع به خشک شدن نمی کند .
به افراد دارای پوست خشک توصیه می‌ شود در فصل سرما، فواصل استحمام را بیشتر کنند، زیرا استحمام روزانه و استفاده بیش از حد از مواد شوینده مانند صابون موجب تشدید خشکی پوست می ‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد