photo_2017-12-13_09-09-13

چند روش ساده پیشگیری از پیری پوست كه در واقع روند این عارضه را كند می كنند:

• پرهیز از نور خورشید:

قرار گرفتن پوست در معرض آفتاب به مدت طولانی، باعث می شود الیاف الاستین پوست تخریب شود، لكه های قهوه ای رنگ در آن به وجود آید و در نهایت احتمال بروز انواع بدخیمی در پوست افزایش یابد. بهترین راه پرهیز از نور خورشید استفاده از لباس های نخی روشن، كلاه لبه دار و عینك آفتابی است. عینك آفتابی علاوه بر محافظت از چشم ها موجب می شود كه جمع شدن غیرارادی چشم ها در پی تماس با نور شدید حذف شود و در نتیجه از ایجاد و عمیق شدن چین و چروك های پنجه کلاغی در طرفین چشم جلوگیری گردد. استفاده از ضدآفتاب های مناسب نیز آسیب آفتاب را به حداقل می رساند.

• پرهیز از سیگار كشیدن

سیگار علاوه بر وارد آوردن آسیب های جبران ناپذیر به ریه، قلب، مغز و سایر اعضای بدن، به پوست نیز صدمه می زند. نیكوتین موجود در سیگار با ایجاد انقباض در عروق پوست، تغذیه پوست را مختل می كند.

تماس مستقیم پوست با مواد سمی موجود در سیگار هم به پوست آسیب می رساند. به علاوه، عبور و جذب این مواد از خلال پوست به الیاف كلاژن و الاستین كه شادابی و قوام پوست را تضمین می كنند، لطمه می زند؛ همچنین قرار داشتن در معرض دود سیگار باعث تحریك چشم ها و جمع شدن غیرارادی آنها می شود. این عمل بروز چین و چروك های پنجه کلاغی در طرفین چشم ها را تشدید می كند.

تمام این تغییرات باعث می شود فرد سیگاری چهره ای رنگ پریده یا زرد رنگ داشته باشد و چین و چروك های عمیق در اطراف دهان و چشم وی به وجود آید. دندان ها و ناخن انگشتان این افراد هم به رنگ زرد تیره در می آید. به علاوه، روندهای ترمیمی پوست پس از اعمالی مثل پیلینگ (لایه برداری شیمیایی (PEELING / و فیس لیفت (FACE LIFT) در اشخاص سیگاری بسیار كند است. به همین دلیل این گونه اقدامات درمانی برای رفع چین و چروك صورت در این افراد عوارض بسیار زیادی دارد.

• پرهیز از كشش های غیر ضروری در پوست

نتیجه وارد آوردن كشش زیاد به پوست به خصوص اگر تدریجی و مكرر باشد این است كه سطح آن گسترش می یابد و پوست اضافه به صورت شل، آویزان و چین خورده در خواهد آمد. از حركات و حالات اغراق شده صورت باید پرهیز كرد. ورزش دادن شدید عضلات چهره ممكن است با ایجاد كشش غیرضروری باعث كشیدگی و گسترش سطح پوست شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و سلامتی خرید محصولات دکتر مورد